برنامه تابستان | کنکور هنر ۱۴۰۱

در تابستان چه کار باید کنیم؟

برنامه تابستان کنکور هنر 1401 | کارنامه کتاب

هدف از برنامه‌‌ی تابستان، تمام کردن درس‌های مهم و کنار گذاشتن کتاب‌های اصلی نیست. برای این کار در سال تحصیلی به اندازه‌ی کافی وقت داریم. هدف، یاد دادن روش‌های پربازده و درستِ درس‌خوانی و رفع اشکال در به‌کارگیری این روش‌ها توسط آزمون‌هاست. روش‌هایی که شما را در درس خواندن مستقل می‌کند تا با شروع سال تحصیلی بتوانید با خیال راحت برای کلاس‌ها و آزمون‌هایتان وقت بگذارید و یک قدم از دیگران پیش بگیرید.

برنامه تابستان کارنامه‌کتاب برای هشت هفته تدوین شده است که در آن به شما برنامه‌ای ثابت با ساعت‌های درسی محدود داده می‌شود، چرا که در این وقت سال، عادت به درس‌خوانیِ منظم و پشت‌سر‌هم، از درس خواندن با ساعت‌های زیاد اهمیّت بیشتری دارد. در پایان هر هفته آزمون‌های کلاسی برگزار می‌شود تا بتوانید بازده و شیوه‌ی درس‌خوانی هفته‌ی پیش خود را ارزیابی کنید. مشاوران به شما در بررسی آزمون و پیدا کردن اشتباه‌های درس‌خوانی کمک می‌کنند و هدف آنها آماده‌سازی بیشتر و بهتر شما برای آزمون هفته‌ی بعد است. به شما قول می‌دهیم اگر درس خواندن را از تابستان شروع کنید، سال تحصیلی را با حسّی بهتر و اعتماد‌به‌نفس بیشتری آغاز می‌کنید.

در برنامه‌ی تابستان هشت جلسه‌ی مشاوره‌ و هشت هدف زیر در نظر گرفته شده است:

۱. برنامه‌ی هفتگی ثابت با بازه‌های درسی مشخّص؛
۲. یادگیری تکنیک‌های درس‌خوانی، خلاصه‌نویسی و نت‌برداری؛
۳. تقویّت حافظه‌ی تصویری و شنیداری و تست‌زنی؛

۴. درس‌خوانی دروس تخصّصی کنکور هنر شامل کتاب‌های «تاریخ هنر ایران»، «تاریخ هنر جهان»، «مبانی هنرهای تجسمی» و «خط در گرافیک»؛
۵. درس‌خوانی دروس عمومی کنکور هنر شامل کتاب‌های «ادبیّات و زبان فارسی» و «فرهنگ و معارف اسلامی» سال‌های دهم و یازدهم؛
۶. درس‌خوانی منابع آزاد کنکور هنر با توجّه به درس زیرگروه اصلی و مورد انتخاب هنر‌آموز؛
۷. آزمون‌های کلاسی هفتگی متناسب با برنامه‌ی درسی؛
۸. بررسی و تحلیل آزمون‌های کلاسی.