خلاقیت موسیقی

خلاقیت موسیقی یکی از ناشناخته‌ترین درس‌ها برای هنر‌آموزان زیرگروه‌های یک تا چهار است. این درس که ششمین درس در دفترچه‌ی اختصاصی است، ۲۰ سوال دارد و از سه بخش اصلی تئوری موسیقی، سازشناسی و تاریخ موسیقی تشکیل شده است. این درس به دلیل تازگی مطالب، توسط بسیاری از هنر‌آموزان کنار گذاشته می‌شود. اما گفتنی است که در کنار درک عمومی ریاضی و فیزیک و ترسیم فنی می‌تواند به یک سه‌گانه‌ی ترازآور برای هنر‌آموز تبدیل شود. مطابق جدول ضرایب و زیرگروه‌ها، این درس برای تمام زیرگروه‌ها به جز زیرگروه پنج ضریب یک دارد.
جدول ضرایب درس خلاقیت موسیقی کنکور هنر و هرآنچه داوطلبین آزمون سراسری باید بدانند | کارنامه کتاب
خلاقیت موسیقی در هر بخش به موسیقی کلاسیک غرب و موسیقی ایرانی می‌پردازد و در هر دو بخش مباحث تئوری موسیقی، تاریخ موسیقی و سازشناسی را دربرمی‌گیرد. مباحث این درس به شرح زیر است:
خلاقیت موسیقی >> صوت‌شناسی و نت‌نگاری / دیرند و میزان / فواصل / گام / آکورد / اصطلاحات موسیقی کلاسیک / موسیقی دستگاهی ایران / موسیقی قدیم ایران / تاریخ موسیقی ایران / تاریخ موسیقی کلاسیک / سازهای موسیقی کلاسیک / سازهای موسیقی ایران.
پیشنهاد کارنامه‌کتاب استفاده از کتاب‌های کمک‌ آموزشی برای درس این درس است. اما برای داوطلبان رشته‌های نوازندگی و آهنگسازی مطالعه‌ی کتاب‌های درسی نیز مؤکداً توصیه می‌شود.

منابع درس خلاقیت موسیقی

برای مشاهده‌ی سایر منابع کنکور هنر اینجا کلیک کنیم.

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه‌تان به دیگران کمک می‌کند که انتخاب بهتری داشته باشند (نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>